obchod@sicco.cz +421944115230

Unikátny medaily na slovenskom Majstrovstvá sveta v hokeji 2019


Na májovom majstrovstvách sveta v Bratislave a Košiciach budú hokejisti bojovať o medaily, ktorým dominuje postava hokejistu a slovenských hory. Podľa Petera Packaně, ktorý ich podobu navrhol, ide o unikátne kúsky.

"Pri ich tvorbe som dostal voľnú ruku. Za hlavný motív som vedľa postavy hokejistami zvolil slovenský hory. Do návrhu som ich zakomponoval netradične - výrezom, vďaka ktorému je medaila aj cez klasický guľatý tvar unikátny, "uviedol Packaň na predstavenie medailí v Bratislave.

Podľa požiadaviek Medzinárodnej hokejovej federácie musel dodržať dve podmienky. Mal stanovenú maximálnu veľkosť a hmotnosť, medaily navyše museli byť guľaté. Cenné kovy váži približne 350 gramov a pre trojicu najlepších tímov bude pripravené vždy 33 kusov. Vyrobené sú so zliatin medi a zinku, povrch je upravovaný niklovaním, zlátením a patinovaním.

"Medaila sú spoločne s pohárom pre majstrov sveta najzásadnejšie vecí na šampionáte. Sme radi, že sme opäť vytvorili unikátny medaily, ktoré budú ich držiteľom pripomínať zem a mesto, kde o ich zisk bojovali. To bol náš hlavný cieľ, "uviedol riaditeľ organizačného výboru Igor Nemeček.

"Chceli som, aby medaily boli krásne. Rovnako tak si želáme, aby bol krásny i celý šampionát, "dodal.

Majstrovstvá sveta sa uskutoční od 10. do 26. mája.